TÖBB MINT 30 ÉV AZ OKTATÁSBAN

Bízzon a tapasztalatomban, állok rendelkezésükre: mert VEZETNI JÓ!!

KÉPZÉSI FELÉTELEK

B-kategóriás gyakorlati képzésre a  24/2005 GKN rendelet alapján

 1. Képzőszerv neve: Szabó Autósiskola

2.  Székhely: 1173 Budapest, Pesti út 95. 5/20

3.  Cég formája: egyéni vállalkozó

4.  Vállalkozási engedély száma: 2101877

5.  - Képzési engedély száma:    B kategóriára gyakorlati képzésre

     - Felnőtt képzési szám: B/2020/009028

6.  Iskola vezető neve: Brunczvik Miklós 10196

7.  Ügyfélfogadó címe: 1173 Budapest, Pesti út 95. 5/20

     Tel: 06 20 5805687 , Félfogadás: hétfőtől-péntek 18 -20 óra

     honlap: www.szaboautosiskola.hupont.hu

8. Tanfolyamra történő beiratkozás feltételei: a jelentkező rendelkezik sikeres elméleti vizsgával, a hatóságok nem tiltották el a járművezetéstől, valamint a vezetői engedélyét nem vonták vissza és kényszergyógykezelés alatt sem áll.  

 9. Előírt egészségügyi és PÁV vizsgálat „B”- kategória esetében: Egészségügyi  alkalmassági igazolás 1. csoportja szükséges. PÁV vizsgálat csak az 5. sikertelen forgalmi vizsga után szükséges.

 10. Gyakorlati oktatásra történő felvétel feltételei:  A 8. pontban leírtakon kívül még mellékelni kell az elméleti tanfolyamot igazoló képzőszerv által kiállított képzési igazolást.

 11Forgalmi vizsgára történő bejelentés feltételei: a kötelező óraszámot levezetése, az alábbiak szerint:

 - alapoktatás kötelező óraszáma:    9 óra

 - főoktatás (vezetés ) kötelező óraszáma:   21 óra

Forgalmi vizsgára csak abban az esetben kerülhet sor, ha az oktatás során a kötelező óraszámon kívül a tanuló teljesítette az 580 km menettávolságot is. Nem lehet forgalmi vizsgára jelenteni 30 óra vezetés után a tanulót, ha nem teljesítette az előírt 580 km távolságot. Az oktatónak törekedni kell arra, hogy az 580 km menettávolság 29 óra alatt megtételre kerüljön, amennyiben ez nem valósul meg, úgy addig kell az oktatást folytatni, amíg a kötelező menettávolság nem teljesül. Az 5. sikertelen forgalmi vizsga után pályaalkalmassági vizsgálaton kell részt venni.

 A tanuló forgalmi vizsgára történő jelentését az autósiskola intézi. Sikeres elméleti vizsgától számított 2 éven belül, a tanfolyamot be kell fejezni, ha ez nem történik meg, akkor a teljes képzést újra kell kezdeni.

 A vöröskeresztes tanfolyamot iskolánk az elméleti tanfolyamot szervező autósiskola végzi.A vizsgára való jelentkezés egyénileg történik a www.vizsga.voroskerestbp.hu oldalon      A tanfolyam alól az a tanuló kap felmentést: aki rendelkeznek egészségügyi végzettséggel vagy már elvégezte a tanfolyamot, illetve rendelkezik már „M” vagy „A” kategóriás jogosítvánnyal. A felmentésről az igazolást a Magyar Vöröskereszt állítja ki. (Bp. XI. ker Erőmű u 8)

 11/a A személyazonosságot a Képzési Igazolás leadásakor, a személyigazolvány bemutatásával igazolja az autósiskola felé. Az alapfokú iskolai végzettséget már az elméleti vizsgán kellett igazolnia.

A személyigazolványt, a meglévő érvényes vezetői engedélyt vagy adott vizsgatípusnak megfelelő egyéb feltételt igazoló okmányt a forgalmi vizsgán a vizsgabiztosnak be kell mutatnia. Amennyiben az okmányt nem tudja bemutatni, vagy érvénytelen, úgy a a vizsgát nem lehet megtartani. Új vizsgát csak a vizsgadíj újbóli befizetése után igényelhet.

A Vizsgaközpont a sikeres vizsgáról kiállított vizsgaigazolást, az illetékes közlekedési igazgatási hatóság részére küldi meg. Vöröskeresztes igazolványt, vagy a felmentést igazoló dokumentumot a jogosítvány kiváltásakor kell az okmnyirodában, kormányablakban, vagy az ügyfélkapun kell bemutatni. A vöröskeresztes igazolvány, vagy a felmentést igazoló dokumentum hiányába, a vezetői engedély nem váltható ki

 11/b Az autósiskolának csak gyakorlati képzésre van engedélye. Az elméleti képzést partner autósiskolánk végzi, akivel szerződéses viszonyban állunk.

Az elméleti képzést végző autósiskola:

Név: Topi Autósiskola

Székhely: 1136 Budapest Hollán Ernő u 21/b 4/2

tel: 06209231416

 11/C  Kötelező óraszámok:

  

Gyakorlat  „B”- kat

Alapoktatás

9 óra

Főoktatás

21 óra

Összesen

30 óra

 A gyakorlati óra 50 perc időtartamú. A gyakorlati oktatásnál, a tanuló beleegyezésével az órák összevonására lehetőség nyílik. Egyszerre két óra kerülhet összevonásra, duplázni – azaz 2x2 órát összevonni lehet, de a második óra után minimum egy óra  szünetet kell tartani. 

12. Oktató autó típusa: Az oktat autó jármű Audi A4 a gyakorlati oktató tulajdona, és a Kormányhivatal által kiállított, járművezetők képzéséhez szükséges igazolással rendelkezik.

13. Hiányzások:  A gyakorlati oktatás kötelező óraszámát le kell vezetni. Az előre egyeztetett gyakorlati foglalkozás, a megbeszélt időpont előtt 24 órával - következmények nélkül – lemondható.  Hiányzás esetén a le nem vezetett óra elvész, amit későbbiekben pótolni kell.         

 A hiányzás miatt kieső órák díja megegyezik a gyakorlati órák díjával.

Amennyiben a tanuló a vizsgán nem tud megjelenni, úgy új vizsgaidőpontot csak a  vizsgadíj befizetése után kaphat.

Amennyiben a vizsgázó önhibáján kívül mulasztja el a számára előzetesen kiírt vizsgát, a képző szerv közreműködésével a Vizsgaközpont informatikai rendszerén keresztül elektronikus úton igazolási kérelmet terjeszthet elő a Vizsgaközpont felé. A távolmaradásra vonatkozó kimentés kizárólag önhibán kívüli, objektív Oldal 8 / 10 tényen alapulhat, amelyet hitelt érdemlő módon szükséges igazolni (különösen, de nem kizárólagosan orvosi, kórházi igazolás, hivatalos szerv igazolása vagy hatóság, közlekedési, személyszállító közszolgáltató által kibocsátott igazolás).

Az igazolási kérelmet az elmulasztott vizsga napjától vagy – amennyiben a kérelem benyújtása akadályba ütközik – az akadály megszűnésétől számított 8 naptári napon belül lehet előterjeszteni. A határidő jogvesztő. A határidő elmulasztása miatt méltányossági kérelemnek nincs helye.

A kérelemben elő kell adni mindazon körülményeket, amelyek az önhiba hiányát valószínűsítik, továbbá a kérelemmel azonos dokumentumban csatolni kell a kérelem alátámasztásául szolgáló bizonyítékokat. Az előbbiek hiányában a kérelem hiányosnak minősül, az utóbb nem pótolható, így a vizsgázót pótvizsgadíj megfizetése alól mentesíteni nem lehet.

Az elmulasztott vizsga díja nem igényelhető vissza. 

14. Tandíj befizetésének módja: A gyakorlati képzés díját az autósiskolánál, - számla ellenében - kell rendezni. Az autósiskola az árváltozás jogát fenntartja magának, az árváltozásról a tanulót köteles értesíteni.

Gyakorlati oktatás díja: 9000 Ft/óra

Forgalmi vizsga díja: 11000 Ft

 Az alap és a pótóra díja megegyezik.

15. Felmentések: A kötelező óraszám levezetése alól felmentést kap az a tanuló, aki a jogosítványát honosítani szeretné és a Kormányhivatal határozata csak forgalmi vizsgát ír elő számára, illetve az olyan tanuló, aki az automataváltós autóról, manuális váltóra szeretné módosítani vezetői engedélyét.

16. Áthelyezés: A tanulónak joga van más képzőszervnél folytatni a képzést. Az áthelyezésről szóló kérelmet az iskolavezető – a tanuló jelzésétől számított - 3 napos határidőn belül aláírja és igazolja,  hogy a tanuló meddig jutott el a képzésben. A tanuló áthelyezése költségmentes, a tanulónak díjat fizetnie nem kell. Az áthelyezést az autósiskola akkor sem akadályozhatja meg, ha bármelyik fél tartozik a másiknak, ebben az esetben a vitás ügyet a PTK rendelkezései alapján kell rendezni.

17. Oktatási helyszínek:   rutin pálya: XIX. ker. Vak Bottyán u 1

18. A képzőszervnél folyó szakoktatatói képzés: Nincs 

19. Felügyeleti szerv:  Közlekedési, Alkalmassági és Vizsgaközpont,

1119 Budapest, Petzvál József utca 39.,  ügyfélszolgálati idő: kedd és csütörtök  8:00-15:30 óra

postacím: 1300 Budapest, Pf. 91,   Tel: 06 1 371-3030

- Engedélyező hatóság: Építési és Közlekedési Minisztérium Közúti Gépjármű-Közlekedési Hatósági Főosztály (1138 Budapest, Váci út 188. D. épület,

e-mail: kepzes-kghf@ekm.gov.hu,

telefonszám: +3614771551)         

20. Vizsgázó joga és kötelessége: Vizsgázónak joga van a kiírt vizsgaidőpontban a vizsgán részt venni. Amennyiben a vizsgázó saját hibáján kívül a vizsga meghiúsul, úgy joga van a vizsgadíj újbóli megfizetése nélkül, új vizsgaidőpontot kérni. Joga van panasszal élni a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Ellenőrzési osztályánál, ha a vizsga eredményével nem ért egyet vagy a vizsgán zavaró eseményeket tapasztalt.  Vizsgázónak kötelessége a vizsga időpontjában pontosan, kulturáltan megjelennie. Amennyiben a vizsgázó a vizsgáról elkésik vagy nem jelenik meg, úgy új vizsgaidőpontot csak a vizsgadíj újbóli megfizetése után kap, kivéve, ha a hiányzását betegség okozta és azt  orvos igazolja. Nyilatkoznia kell, hogy a vizsgán alkohol, kábítószer, vagy nyugtatószer hatása alatt nem áll. 

Vizsgázó tudomásul veszi, hogy ha a vizsga eredményét bármilyen módón befolyásolni próbálja, az a vizsga azonnali befejezését jelenti és az eseményről a vizsgabiztos jegyzőkönyvet állít ki.

  21. Vizsgadíj és annak megfizetési módja: 

forgalmi vizsgadíj

11 000 Ft

 

 

A  gyakorlati vizsgadíjat az autósiskolának nyugta ellenében kell befizetni

 22. Vizsgaigazolás kiadásának feltétele: A vezetői engedélyt a sikeres forgalmi vizsga után 3 nappal az Okmányiroda állítja ki, amit az Okmányirodában, kormányablakban, vagy ügyfélkapun keresztül igényelhet. Az első jogosítvány kiállítása ingyenes. Külföldi állampolgárnak minimálisan 6 hónapos tartózkodási engedéllyel kell rendelkezniük.

23.  Elméleti oktatás: Az autósiskola engedélye kizárólag gyakorlati képzésre jogosít. Az elméleti oktatást - a partnerünk - a Topi autósiskola végzi, további információt a www.zsolnaiautosiskola.hupont.hu weboldalon talál.

 A közlekedési alapismeretek tanfolyam és vizsga díjához nyújtott állami támogatásról szóló tájékoztatás a következő linken található - https://www.allamkincstar.gov.hu/egyeb-lakossagi-ugyek/Egyeb_juttatasok/a-kozlekedesi-alapismeretek-tanfolyam-es-vizsga-dijahoz-nyujtott-tamogatas

24. Mutató számok: A Nemzeti Közlekedési Hatóságról szóló 263/2006 (XII.10) Kormányrendelet 4.& (3) bekezdés 21. pontjában kapott felhatalmazás alapján a közúti járművezetők, és a közúti közlekedési szakemberek képzésének, és vizsgáztatásának általános szabályiról szóló 179/2011 (IX.2.) Kormányrendelet (továbbiakban képzési rendelet) 2.& 1. bekezdés 7-9 pontja szerint meghatározott mutató számok.

- általános képzési óraszám (ÁKÓ)

- vizsga sikerességi mutató (VS)

- képzési költség (KK)

melyek,  a képzőszerv  tevékenységének tárgynegyedévi tényszámát tartalmazzák, amit a honlapon és a hirdetésekben kötelező közzétenni.

25. A vezetői engedély automatikus hivatalbóli kiállításával kapcsolatos tudnivalókhttps://nyilvantarto.hu/hu/vezetoiengedely_automata_elso

 Budapest, 2023. 11. 02

Brunczvik Miklós

iskolavezető



 






Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 1
Heti: 5
Havi: 29
Össz.: 8 974

Látogatottság növelés
Oldal: Képzési Tájékoztató
TÖBB MINT 30 ÉV AZ OKTATÁSBAN - © 2008 - 2025 - szaboautosiskola.hupont.hu

Ingyen weblap készítés, korlátlan tárhely és képfeltöltés, saját honlap, ingyen weblap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »